• 32 finał WOŚP

28.01.2024

W 32. finale Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy nie zabrakło - tradycyjnie już - uczniów naszej szkoły. w tym roku na ulicach stargardu można było spotkać:

Konrada Babaka - 4a

Olę Stelmach - 7d,

Igę Szwacińską - 8a,

Michała Nykiela - 8b,

Hanię Blachnik - 8b.

Hanię Kłobus - 8b,

Klaudię Gronowską - 8c.

panią Urszulę Kościk

Odbierając identyfikatory i puszki przekazaliśmy kartony, do krótych zbieraliśmy datki podczas tygodnia poprzedzającego ferie. W połączeniu z kwotą ze sprzedaży ciast jeszcze przed uliczną kwestą nasza szkoła mogła poszczycić się uzbieraniem  9699,51 zł.

Poniżej fotorelacja z dnia spędzonego w wolontariacie WOŚP

• Nocny rajd "Kajtków"

28.01.2024

12 stycznia nasi uczniowie uczestniczyli w Rajdzie Nocnym.Trasa rajdu licząca 10 km zaczęła się w Stargardzie przy Bramie Wałowej i wiodła szlakiem czerwonym im. hetmana Stefana Czarnieckiego przez ul. gen. Władysława Andersa, drogę nad Krąpielą, Strachocin, Szkolną Ostoję Przyrody, ul. Bydgoską.

W Strachocinie naszych wędrowców przywitano pysznym ciastem oraz ogniskiem, na którym można było upiec kiełbaskę.

• Szkoła w szponach piratów !!!

28.01.2024

Stało się to 12 stycznia. Pod wieczór, tuz po zachodzie słońca szkołe opanowali piraci. Okazało się, że na terenie SP5 mieli swoich ludzi - panie Lidię, Monikę, Urszulę, Jolantę, Magdalenę, Renatę, Julitę i Annę, które za dnia udawały nauczyciel;ki. Po zmroku zaś parają się pirackim rzemiosłem 12.01 przeprowadziły nabór do załogi swojej "czarnej Perły. A tak to wyglądfało...

• Ratunku!

11.01.2024
            Klasy: 5b, 5c, 6a i 6b miały okazję obserwować pokazową akcję strażaków na zamarzniętej rzece.
            Nasi uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób powinni zachować się w sytuacji załamania się lodu oraz co zrobić, aby uratować osobę z wody. 🤔 To było niesamowite przeżycie.🥰 Dziękujemy strażakom za tak ciekawą i potrzebną lekcję.👏