• Zapaśniczka na medal

19.09.2022

Podwójnym sukcesie UCZENNICY KL 5 MAI PAWLIKOWSKIEJ. Maja zdobyła 2 złote medale w MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWARZ POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ZAPASACH. Maja wystartowała w 2 kategoriach wiekowych mianowicie w swojej kategorii wiekowej jak również w kategorii młodziczek - wyższej.

• "Każdy jest inny - wszyscy równi"

12.09.2022

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego: „Każdy jest inny - wszyscy równi”. W ramach projektu będziemy realizować zadania, które mają na celu:

- uwrażliwienie na obecność osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

- kształtowanie tolerancji,

- rozwijanie empatii,

- likwidowanie uprzedzeń i barier.

Uczestnikami projektu będą klasy IIa i IIc. Koordynatorem przedsięwzięcia projektu w naszej szkole jest pani Anita Arnister.

• BOOKSHOW is back....

06.09.2022

1 września BOOKShow wraca i rekrutuje Zaczął się rok szkolny, a my już wiemy, że kolejny rok będziemy tutaj inspirować Was książkowo, filmowo i nie tylko. Kto jeszcze nie wie, zapraszamy na nasze konto na Instagramie. Teraz jeszcze dajcie nam trochę czasu na rekrutację nowych osób i burzę mózgów. Zapraszamy uczniów klas 7, którzy chcą do nas dołączyć. Warunek: musisz być wielbicielem książek i nie tylko. Niebawem więcej informacji co, gdzie i kiedy Na pewno będziemy Was informować o postępach. Tymczasem my ispirujemy się nowym, zachycającym muralem. Niesamowity artysta @kreda288 zrobił wspaniałą sztukę i przekaz: "Podróż w przyszłości". My w przyszłość patrzymy tylko pozytywnie Pozdrawiamy, Zespół BOOKShow.

BookShow zaprasza!

Uwielbiasz książki, komiksy, czytanie? Możesz rozmawiać o literaturze długimi godzinami? Nie straszne Ci pisanie? Inrersujesz się kulturą, sztuką, filmem? Jesteś uczniem klasy 7? To zaproszenie jest właśnie dla Ciebie. Do naszych szeregów poszukujemy twórczych i inspirujących uczniów klas 7. Zapewniamy miła atmosferę, wsparcie, humor i tylko dobre książki Jesteś zainteresowana/zainteresowany - zgłoś się do opiekuna koła, pani Dominiki Kalskiej.

• Marzenia się spełniają :)

06.09.2022

Mural, który pojawił się na ścianie budynku naszej szkoły wzbudza mnóstwo pozytywnych emocji.

Malowidło zachwyca przechodniów, ale niesie też wiedzę o ciekawej postaci. Za sterami podniebnego okrętu siedzi David Gilly – XVIII-wieczny architekt, który żył i tworzył w naszym mieście.

Wykonał go znany Maciej KREDA Jurkiewicz KREDA 2888 - Artysta, Grafik, Ilustrator. Przygodę z malarstwem rozpoczął od wspólnego malowania wraz z ojcem Zbigniewem, obrazów olejnych.

Od 1996 r. zajmuje się malowaniem szeroko pojętego Graffiti oraz Street Artu. Należy do pierwszego pokoleniem artystów tego typu w Polsce, które przecierało szlak kolejnym. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Niektóre z jego prac:

- mural „Połączenie” 85 m kw. na rocznicę 75-lecia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na ścianie budynku Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii.

- mural „Wizja przyszłości” 70 m kw. finansowany przez Pomorze Zachodnie z programu realizacji zadania publicznego powstał na budynku Szkoły Podstawowej nr 54.

Wspominamy akurat te prace, ponieważ podobnie jak nasz mural zostały wykonane farbami fotokatalicznymi pochłaniającymi zanieczyszczenia i neutralizującymi spaliny samochodowe czy dym papierosowy.