• Nasze chłopaki !!!

27.10.2022

26 października w Koszalinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3x3 chłopców. Nasi uczniowie w składzie: Hubert Kozubek 8g, Szymon Szymczak 8g, Igor Mac 8g, Mateusz Kiewra 8a zdobyli 5 miejsce w województwie. Wielkie brawa dla naszych sportowców za duże zaangażowanie oraz sportową walkę !!!

• Miejsko-Gminny konkurs plastyczny dla klas I „Złota Polska Jesień"

27.10.2022

26 października bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Złota Polska Jesień”. W konkursie udział wzięły: SP 4, SP 5, SP 8, SP 9, SP10, SP z Pęzina i SP z Małkocina.

Na konkurs wpłynęło 66 prac plastycznych.

Celem konkursu jest: integracja środowisk szkolnych, zachęcenie pierwszoklasistów do brania udziału w konkursach, umiejętność wyrażania piękna otaczającego nas świata, odkrywanie przyjemności z działalności twórczej.

Komisja w składzie:

• Lidia Owczarek – organizator, n-l plastyki, przewodnicząca,

• Zenon Ozga – artysta plastyk-grupa MALACHIT,

• Beata Warzec – współorganizator, n-l edukacji wczesnoszkolnej,

• Bożena Skwira – współorganizator, n-l edukacji wczesnoszkolnej,

• Ewa Górzyńska – współorganizator, n-l edukacji wczesnoszkolnej,

• Monika Kujawa – n-l religii,

• Natalia Mądrzyńska – Rada Rodziców,

• Katarzyna Jurczyk-Gałka – Rada Rodziców,

• Ewelina Dawidowicz – Rada Rodziców,

• Karolina Rokicka – Samorząd Uczniowski,

• Karolina Grzelak – Samorząd Uczniowski,

• Kinga Mądrzyńska – Samorząd Uczniowski

nagrodziła 12 prac:

I miejsce – Radosław Szymczak, kl. I b , SP 10;

II miejsce – Adriana Tatarczuk, kl. I b, SP 10;

II miejsce – Piotr Szuba, kl. I c, SP 5;

III miejsce – Aleksandra Laskowska, kl. I a, SP 5;

III miejsce – Anna Kozłowska, kl. I a, SP 9;

IV miejsce – Antoni Strzelecki, kl. I c, SP 5.

Wyróżnienia otrzymali:

o Eliza Derucka, kl. I b, SP Pęzino,

o Filip Świątczak, kl. I c , SP 5,

o Nikola Klowan, kl. I c, SP 5,

o Nina Urbańska, kl. I a , SP 8,

o Antoni Kipisz, kl. I b, SP 5,

o Antonina Gorczyczewska, kl. I b, SP 5.

• BRYŁY, BRYŁKI, BRYŁECZKI TRAFIAJĄ DO PIĄTECZKI

12.10.2022

Od 12 września klasy czwarte, piąte i szóste będą rozwijały swoją wyobraźnię przestrzenną mierząc się z różnymi bryłowymi zadaniami. Celem projektu jest: pokonanie "bariery" niechęci wobec geometrii przestrzennej przez standardowe i niestandardowe działania. Obserwowanie i tworzenie brył metodą ORIGAMI, bryły platońskie, graniastosłupy i ostrosłupy w architekturze, jako motywy użytkowe i ozdobne. Bryły obrotowe obserwowane w galaktyce, w Laboratorium Przyszłości i Centrum Nauki "Filary". Nauka przez zabawę. Tworzenie wielościanów metodą origami. Obserwacja brył z wykorzystanie aplikacji i okularów 3d. Poszukiwanie opakowań w kształcie wielościanów, klasyfikowanie i wykonanie z pomocą rodziców galerii tych brył - Kształtowanie pojęcia objętości - eksperyment z przelewaniem, młodsi prezentują starszym. Tropienie brył w budynkach naszego miasta i utworzenie " Bryłowej mapy Stargardu" -Wykorzystanie zdobytej wiedzy przy opracowywaniu zadań i realizacja "stacji zadaniowych" z pomocą rodziców - Wykonanie "choinki" z czworościanów na bazie "trójkąta Sierpińskiego”. Zapraszamy do wspólnej zabawy z bryłami.

• SUKCES SPORTOWCÓW I NAUCZYCIELI WF

12.10.2022

pODSUMOWANIE WSPOŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ:

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zwyciężyliśmy, a w Igrzyskach Dzieci zajęliśmy II miejsce.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. To ich walka i ogromny wysiłek przyniosły taki wynik. Nie zapominamy o nauczycielach wychowania fizycznego, którzy włożyli mnóstwo pracy i energii, by tak świetnie przygotować zawodników. Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów!

• Jubileusz w Archiwum

04.10.2022

Stargardzki Oddział Archiwum Państwowego świętował 70-lecie istnienia. Nasza szkoła została wyróżniona za współpracę z tą instytucją.Na uroczystości z okazji tak pięknego jubileuszu reprezentowała nas pani Jolanta Kaliciak.

• Projekt "Pomorze Zachodnie - Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

04.10.2022

Pomorze Zachodnie – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE

Projekt pn. Pomorze Zachodnie – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEjest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem zajęć jest wsparcie psychologiczno-pedagogiczne o charakterze doraźnej odpowiedzi na sytuację zdrowotną spowodowaną COVID-19.Projekt obejmuje realizację zajęć polegających na udzielaniu pomocy uczniom w zakresie pojawiających się problemów i trudności po długim czasie nauczania zdalnego.

W ramach projektu zaplanowano:

• wyrównywanie braków szkolnych w wiadomościach i umiejętnościach,
            • stworzenie możliwości rozwijania i wykorzystywania posiadanego potencjału intelektualnego,
            • wsparcie pomagające dzieciom w rozwijaniu zainteresowań, uzdolnień, poszerzaniu wiedzy i rozwijaniu pasji.

Głównym celem zajęć jest również wsparcie uczniów w zakresie odbudowania relacji z rówieśnikami i nauczycielami. Zaplanowane działania w ramach projektu Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne mają na celu wsparcie uczniów uczęszczających do zachodniopomorskich szkół i placówek. Zajęcia prowadzone będą indywidualnie jak i w wieloosobowych grupach.

Zrealizowane zostaną w okresie w okresie 01.10.2021 r. – 16.12.2022 r.

Budżet zadania: 374 093,79 złKwota dofinansowania: 353 518,63 zł

Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej.